Teadus ja innovatsioon

Haigusvaldkonnad

Woman in blue shirt holding a baby and kissing him on the forehead

Meid, Biogeni töötajaid, motiveerib võimalus muuta patsientide elusid.

Amüotroofiline lateraalskleroos (ALS)

Biogen on juba üle kümne aasta tegelenud ALS-i uuringute edendamisega, et pakkuda sügavamat arusaamist selle laastava haiguse kõigist vormidest, mis hetkel puudutavad maailmas hinnanguliselt 352 000 inimest. 1,2*

Alzheimeri tõbi ja dementsus

Meie maailmatasemel neuroloogia teadus- ja arendusorganisatsioon püüab leida uudseid meetodeid seni ravimatute neurodegeneratiivsete haiguste, näiteks Alzheimeri tõve raviks. 

Friedreichi ataksia (FA)

Biogenil on laiaulatuslik kogemus haruldaste haiguste uurimis- ja arendustegevuses. Soovime aidata väljatöötada ravivõimalusi Friedreichi ataksiaga inimestele.

Sclerosis multiplex (SM)

Biogen on enam kui 25 aastat olnud teerajajaks sclerosis multiplexi ravimite väljatöötamisel. Jätkame uuendustega, et leida SM-i raviks veel paremaid ravimeid ja parandada patsientide ravitulemusi. Keskendume uuringutes potentsiaalselt elumuutvatele ravimeetoditele, sealhulgas SM-ist põhjustatud kahjustuste võimalikule parandamisele. Meie käimasolevad neurodegeneratsiooni ja närvirakkude taastamise alased uuringud aitavad rajada teed uutele ravilahendustele, mis võivad meid SM-i väljaravimise avastamisele lähemale viia. 

Spinaalne lihasatroofia (SMA)

Biogen on pühendunud spinaalse lihasatroofiaga (SMA) inimeste ja nende perekondade elude parandamisele, tehes pidevalt teadusuuringuid, hoolitsedes ravi kättesaadavuse eest ja pakkudes toetusprogramme. 2017. aasta detsembris käivitas Biogen koostöö Ionisega, et leida SMA patsientide jaoks uusi ravivõimalusi – täpsemalt keskendub koostöö uutele antisenss-oligonukleotiidi (ASO) kandidaatidele, mis on välja töötatud selle kurnava haiguse raviks.

Viited
  1. Xu 2020. Reference: Xu L, Liu T, Liu L, Yao X, Chen L, Fan D, Zhan S, Wang S. Global variation in prevalence and incidence of amyotrophic lateral sclerosis: a systematic review and meta-analysis. J Neurol. 2020 Apr;267(4):944-953
  2. United Nations, World population prospects: The 2010 revision (2022). New York.
    * arvutatud levimushinnangute põhjal ja kohaldatud maailma elanikonna kohta.

Biogen-213703 | 6/2024